PREKLADY A STROPY

Preklady a stropy

KERAMICKÉ, BETÓNOVÉ A POROBETÓNOVÉ STROPNÉ SYSTÉMY

CHCEM NEZÁVÄZNÚ CENOVÚ PONUKU

TINEA. CERTIFIKOVANÝ PREDAJCA STROPNÝCH SYSTÉMOV POROTHERM, PORFIX A YTONG.

Keramické stropné systémy

Keramické stropné systémy pozostávajú z keramických predpätých nosníkov v dĺžkach od 1,75 m do 8,00 m odstupňované po 250 milimetroch, keramických stropných vložiek KSV 60 a KSV 45 podľa osovej vzdialenosti nosníkov (vzájomná vzdialenosť nosníkov má vplyv na únosnosť stropu) a vencovej tehly. Keramické stropné systémy využívajú výhody predpätého betónu: subtílne nosné prvky, vysoká únosnosť, minimálne priehyby.

Betónové stropné systémy

Betónový stropný systém sa skladá z dvoch základných komponentov: stropných nosníkov alebo trámov a betónových stropných tvárnic, vložiek. Sú vyplnené betónom. Výhodami betónových stropných systémov je vysoká únosnosť, jednoduchá montáž bez použitia mechanizmov, nízka spotreba betónu, rýchlosť a presnosť ukladania, kvalitný podklad pre nanášanie omietky, aj ekologická nezávadnosť. Používa sa pri stavbách v občianskej, priemyselnej aj bytovej výstavbe, pri stavbe rodinných domov, bytoviek, aj výrobných hál.
Ponúkame odľahčený stropný systém, ktorý je ideálnym riešením v prípade, pokiaľ ste sa rozhodli použiť zavesený podhľad ( sádrokartón, kazetový strop, drevená konštrukcia, …). Dodávame ho o výške 120, 160 a 200 mm. Odľahčený stropný systém tvoria ľahké nosníky z predpätého betónu a stropné vložky vyrobené z aglomerovaného materiálu na báze dreva, ktoré nám slúžia ako stratené debnenie.

06-Uložené-nosníky

Porobetónové stropné systémy

Porobetónové stropný systém pozostávajú z prefabrikovaných železobetónových nosníkov a výplňových nevystužených vložiek na báze pórobetónu. Ich najväčšou výhodou je konštrukcia bez nadbetónovania, ale majú aj ďalšie výhody: výborné zvukovoizolačné a tepelnoizolačné vlastnosti a variabilita tvaru stropu. Sú vhodné pre použitie pri rodinných domoch.

03-Prvý-rad-stropných-vložiek-1084x723

POMÔŽEME VÁM PRI VÝBERE SPRÁVNEHO STROPU PRE VAŠU STAVBU.